Winnice Rymanów

SZTUKA BEZ WINA NIE SMAKUJE TAK SAMO

Nasza winnica

Winnice Rymanów to wyjątkowe miejsce łączące pasje tworzenia wyśmienitych win i street artu.
Nowoczesna winnica łącząca pasję do wina ze sztuką. Myślą przewodnią projektu jest hasło “Sztuka bez wina nie smakuje tak samo”, stąd pomysł na współpracę z polskimi street artowymi artystami, którzy są autorami unikatowych etykiet. W zgodzie ze sztuką tworzone jest również clou winnicy, czyli wina nad których jakością i stylem czuwa artysta wśród enologów Piotr Stopczyński i jego żona Elżbieta wspierani przez nowoczesne technologie, nowe beczki z dębu amerykańskiego prosto z Francji jak i samo miejsce do winifikacji – budynek dworca z 1884 roku we Wróblikach Szlacheckich. Niezwykle ważnym czynnikiem do stworzenia win wyjątkowych zawsze jest położenie upraw, dlatego postawiono na uzdrowiskową miejscowość Rymanów i jej okolice położone na Wzgórzach Rymanowskich we wschodniej części Beskidu Niskiego. Jest to obszar o licznych kopulastych formach o wysokościach 300-500 metrów, słonecznych stokach o nachyleniu 8%, glebach brunatno-bielicowych podścielonych łupkami, wodach podziemnych o wysokiej mineralności, których klimat kształtuje niezwykle istotne położeniu w dolinie rzeki Tabor i sąsiedztwo Przełęczy Dukielskiej, najniżej położonej przełęczy w głównym grzbiecie Karpat, która stanowi bezcenny dla upraw korytarz powietrza. Koncept Winnice Rymanów od momentu powstania dynamicznie się rozwija, łączy stworzone już niezwykle wartościowe fundamenty z pasją do tworzenia i odkrywania, co czyni czyni ich jedną z najbardziej interesujących polskich winnic spośród wielkiej fali polskiego winiarstwa.

Nasze wina

VERT’8

VERT 8

Johanniter fermentujący w dębie amerykańskim, dojrzewający w stalowych zbiornikach w połączeniu z przyjemnie dającą o sobie znać niewielką domieszką Johannitera, który leżakował w beczce

Głęboki kwiatowy bukiet łączący kwiat jaśminu z konfiturą jabłkową, dojrzałą gruszką, przyjemnie kwaśnym ananasem i morelą. Jest winem intensywnie świeżym z mineralnymi nutami.

Białe / Wytrawne

Johanniter

Vegan Friendly

11,5

Polska, Podkarpacie

label by NAWER

GRIS’8

GRIS 8

GRIS'8 to królujący tu Hibernal ze znaczącym dodatkiem Johannitera. Oba fermentowały w dębie amerykańskim, Hibernal dojrzewał w stali, z kolei Johanniter w beczce, czego efekty mamy przyjemność znaleźć w kieliszku

Splecione aromaty dojrzałych owoców moreli i jabłka z odświeżającym białym pieprzem i miętą, sprawiają że pełne wino nabiera świeżego akcentu.

*label by CEKAS

Białe / Wytrawne

Hibernal, Johanniter

Vegan Friendly

11,5

Polska, Podkarpacie

BLANC’8

BLANC 8

BLANC '8 to Seyval Blanc fermentujący w dębie amerykańskim, dojrzewający 12 miesięcy po równo w stalowych zbiornikach i beczkach, który został urozmaicony cennym dodatkiem Souvignier Gris

Delikatne wino o świetnej strukturze i mineralności, na pierwszym planie owoce agrestu, limonki, papierówki i białej nektarynki, wtórują im wiciokrzew oraz koszona trawa i wilgotne kamienie. Posmak dojrzałych owoców znacząco wydłuża jego zakończenie.

Białe / Wytrawne

Seyval Blanc, Souvignier Gris

Vegan Friendly

12,5

Polska, Podkarpacie

label by OTECKI

DORÉ’8

DORÉ 8

DORE'8 to Souvignier Gris poddany fermentacji w dębie amerykańskim, długiej maceracji na skórkach i dojrzewaniu w beczkach przez 8-9 miesięcy.

Wino rozwija aromaty dojrzałych jabłek, gruszki i moreli, subtelna woń werbeny dodaje krągłości, w ustach sprężyste i napięte z kremowymi akcentami.

Białe / Wytrawne

Souvignier Gris

Vegan Friendly

12

Polska, Podkarpacie

label by OTECKI

ROUGE’7

ROUGE 7

Winogrona do ROUGE'7 fermentowały w dębie amerykańskim, dojrzewały w stalowych zbiornikach aby na koniec trafić jeszcze dla uszlachetnienia ponownie do beczek.

Aromaty polskich owoców - lipcowej czereśni, dojrzałej wiśni i czarnej jagody, które razem z goździkami tworzą niebagatelną całość, kwasowość maliny i czarnej porzeczki podkreśla delikatność tego wina.

Czerwone/ Wytrawne

Cabernet Cortis, Léon Millot, Regent

Vegan Friendly

12,5

Polska, Podkarpacie

label by PENER

ROUGE’8

ROUGE 8

ROUGE'8 to niesamowity blend, w którym winogrona poddano fermentacji alkoholowej i malolaktycznej w dębie amerykańskim. Kolejnym rozdziałem było osobne dojrzewanie w stalowych zbiornikach do czerwca, a historię zamyka połączenie odmian i wspólne starzenie w beczkach do września.

Dominują dojrzałe owoce leśne jagody i borówka, wtórują im bardziej dojrzałe czereśnie i wiśnie oraz powidła śliwkowe, w tle rozwija się drzewo cedrowe i lekka woń skóry.

Czerwone/ Wytrawne

Cabernet Cortis, Léon Millot, Regent

Vegan Friendly

12,5

Polska, Podkarpacie

label by ROBERT PROCH