Weinhaus Haiden

Mała winnica z cennego winiarskiego Burgenlandu.

Nasza winnica

Mała winnica z Burgenlandu ze słynnego winiarskiego obszaru okalającego Jezioro Nezyderskie.
Haiden – niewielka winnica założona w 1995 r. w słynnym Burgenlandzie okalającym Jezioro Nezyderskie. Winnica mieszcząca się w Oggau korzysta z 20 ha własnych upraw zajmujących stoki Gór Litawskich, położonych na zachodnim brzegu jeziora, na ziemiach Neusiedlersee-Hügelland. Założyciel winnicy Hannes Haiden [absolwent znanej Klosterneuburg School of Viticulture] postanowił tutaj tworzyć wina będące dobre na każdą okazję, jakościowe i oddające tożsamość swoich szczepów jak i charakter tego wyjątkowego miejsca o kontynentalnym górskim klimacie z ciepłymi, suchymi dniami w lecie, chłodnych nocach i mglistych porankach.

Nasze wina

“Vogelsang” Grüner Veltliner

“Vogelsang” Grüner Veltliner

Niezwykle aromatyczny Grüner Veltliner o hojnym bukiecie, w którym zielone jabłka, melon i cytrusy współgrają z nutami mineralnymi, kwiatami i ziołami. Na podniebieniu świeże, lekkie, o dobrej strukturze, owocowej słodyczy, lekkiej pikanterii i przyjemnej kwasowości.

Białe / Wytrawne

-

Grüner Veltliner

11,5

Vegan friendly

Austria, Neusiedlersee-Hügelland

Gelber Muskateller “Fasangarten”

Gelber Muskateller “Fasangarten”

Muscat o złotej barwie ujmuje niezwykle aromatycznym bukiecie bogatym w kwiaty bzu, cytrusy, owoce agrestu, które występuje na tle o miodowym charakterze. Na podniebieniu ciepła, świeża soczysta cytrusowość łączy się z miodową, lepką słodyczą w harmonii, której pełności nadaje subtelną kwasowością.

Białe / Wytrawne

-

Gelber Muskateller

11,5

Vegan friendly

Austria, Neusiedlersee-Hügelland

Blaufränkisch “Kastanie”

Blaufränkisch “Kastanie”

Selekcja gron Blaufränkisch z najlepszych ziem winnicy dojrzewająca w austriackich kasztanowych beczkach. Wino o bogatym bukiecie ciemnych owoców - jeżyn, jagód i ciemnych wiśni urozmaiconych subtelnymi nutami wanilii, kawy i czekolady. Na podniebieniu średnie ciało, hojne dojrzałe owoce z łagodzącą, nadającą charakteru delikatną beczką, miękkie taniny i dobrze zaznaczona kwasowość, dająca efekt świeżości.

Białe / Wytrawne

-

Blaufränkisch

14

Vegan friendly

Austria, Neusiedlersee-Hügelland