WG Stromberg-Zabergäu

Trzecia co do wielkości kooperatywa winiarska w Wirtembergii!

Nasza winnica

Weingärtner Stromberg-Zabergäu to młoda kooperatywa winiarska, która dzięki pełnej radości pasji do tworzenia wina znalazła się na podium największych producentów Wirtembergii!

Weingärtner Stromberg-Zabergäu to kooperatywa winiarska powstała w 2012 roku z dwóch wcześniej działających w tej samej formie grup, które funkcjonowały w niedalekim sąsiedztwie. Obecnie mają dwie równie ważne siedziby w Brackenheim i Bönnigheim, a obszar ich działalności obejmuje cały region położony nad rzekami Zaber i Neckar.

Wino tworzone jest tu z wielką pasją. Uwagę przykłada się tu nie tylko do końcowego produktu, który odnosi się zgodnie z niemiecką klasyfikacją do win jakościowych, ale też do samego środowiska, dzięki czemu niektóre etykiety są certyfikowane jako wina organiczne. W Stromberg-Zabergäu zajmują się głównie legendarnym niemieckim Rieslingiem oraz szczepami charakterystycznymi dla regionu.

Nasze wina

Riesling QbA Trocken

Riesling QbA Trocken

Riesling trocken, charakterystyczny dla stylu i odmiany, a więc wytrawny, lekki, mineralny, kwiecisty, z przyjemnie zaznaczonymi w nosie i ustach świeżymi owocami w postaci brzoskwiń, zielonych jabłek i cytrusów, które nadają ton wyraźnie zaznaczonej kwasowości.

Riesling/ Trocken

QbA

100% Riesling

12

Niemcy, Wirtembergia

Riesling QbA Feinherb

Riesling QbA Feinherb

Riesling w stylu feinherb, w którym wytrawność zaznaczona jest mimo wszystko wysoką słodyczą [RS: 18g/l], ale nie tak bardzo jak w klasycznym półwytrawnym “Halbtrocken”. Wino jest kwieciste, wyraziste, a przyjemna słodycz białych owoców delikatnie zanurzonych w miodzie harmonijnie współgra z cytrusową kwasowością.

Riesling/ Feinherb

QbA

100% Riesling

11,5

Niemcy, Wirtembergia