Toskania to dusza Vinetti de Fiorini

Dosłownie toscanità tłumaczymy na toskański temperament.

Nasza winnica

Vinetti de Fiorini to projekt jednego z najsłynniejszych współczesnych włoskich enologów Franco Bernabei, ok 20-25 lat temu w Toskanii ponował trend międzynarodowych odmian winogron, takich jak Merlot i Cabernet Sauvignon. Franco Bernabei nie chciał brać w tym udziału i koncentrował się na tradycyjnych oraz autochtonicznych odmianach winogron. Franco Bernabei jest najlepiej znany jako winiarz za Fattoria di Felsina, Fontodi, Mormoraia, Castello de Corbara oraz Sodi.

„The world is already full of Merlot and Cabernet. We have grape varieties such as Tocai, Friuliano, Falanghina and Sangiovese that no one else has. We from Italy should therefore focus on our grapes” Franco Bernabei.

Nasze wina

VINETTI DE FIORINI CHIANTI SUPERIORE DOCG

Chianti Superiore DOCG

Kolor głęboki rubinowo-czerwony z fioletowymi refleksami. To głównie Sangiovese (90%) z niewielkimi ilościami Cabernet, Canaiolo i Ciliegiolo, leżakowanymi w kombinacji nowych i starych beczek z dębu francuskiego. Owoce klasycznej wiśni z jagodami i przyprawą cynamonu, goździków i pieprzu. Podniebienie równoważą słodkie i pikantne nuty, subtelne taniny wspierające długie wykończenie.

Czerwone / Wytrawne

Chianti Superiore DOCG

Sangiovese, Canaiolo, Ciliegiolo, Cabernet Sauvignon

Chianti,Toskania

VINETTI DE FIORINI MAREMMA TOSCANA

Vinetti de Fiorini Maremma Toscana

Jasny rubinowy kolor. Aromaty czereśni, śliwek i lekkich przypraw. W ustach z dobrą kwasowością, długim posmakiem oraz delikatnymi garbnikami.

Czerwone / Wytrawne

DOC Maremma

100% Sangiovese

Maremma, Toskania