Vale Barqueiros

Trzecie pokolenie rodu Faria tworzące wspaniałe wina w słynnym portugalskim Alentejo.

Nasza winnica

 

Wino to nie tylko wspaniały napój, ale również długa i skomplikowana historia kryjąca się za jego powstawaniem. Rodzinne winnice przekazywane z pokolenia na pokolenie stające się podstawą prawdziwie cudowych win.

Trzecie pokolenie rodu Faria tworzy tu wspaniałe wina pełne charakteru.

Historia posiadłości Vale Barqueiros sięga 1853 roku. Winnice położone są w Alter do Chão na ziemiach słynnego winiarskiego regionu Alentejo. Obszar ceniony od XIX wieku za doskonałą jakość win, która przedstawia cenne terroir obszaru leżącego na południe od rzeki Tag.

Na powierzchni 122 ha uprawia się tradycyjne dla regionu, stare odmiany winorośli: Aragonez, Trincadeira, Touriga Nacional, Arinto, Antão Vaz, Roupeiro jak i modne szczepy, które świetnie odnajdują się w tych warunkach – Alicante Bouschet, Syrah czy Cabernet Sauvignon. Łączenie pasji, tradycji z nowoczesną technologią winiarską i charakterystycznym terroir gwarantują wysoką jakość produkowanych win, która zyskała międzynarodowe uznanie.

Nasze winna

VALE BARQUEIROS SELECTION

Branco Colheita Seleccionada IG Alentejano

Vinho Branco Colheita Seleccionada

IG Alentejano

Kupaż portugalskich szczepów Arino i Siria, znanej w Alentejo pod nazwą Roupeiro, w czystej odsłonie, a więc fermentujący i dojrzewający w stalowych zbiornikach.

Wino o cytrynowej barwie prezentuje przyjemne tropikalne aromaty ananasa ze skórką z pomarańczy i subtelnym powiewem kwiatów. Na podniebieniu owocowość z pierwszoplanową brzoskwinią w elegancki sposób łączy się z kwasowością dając przyjemny balans, strukturę i długi finisz.

Białe/ Wytrawne

IG Alentejano

Arinto 50%, Siria/ Roupeiro 50%

13,5

Vegan (cert.)

Portugalia, Alto Alentejo

China Wine & Spirits Awards
Silver Medal

Tinto Colheita Seleccionada IG Alentejano

Vinho Tinto Colheita Seleccionada

IG Alentejano

Kupaż regionalnego szczepu Trincadeira, Aragonez znanego też pod nazwą Tempranillo i niezwykle cennych francuskich odmian, które razem dojrzewały we francuskim dębie przez 9 miesięcy.

Wino o ciemno czerwonej barwie. Aromaty owoców leśnych, nuty cygara i delikatna gama zapachów francuskiego dębu. Harmonijne, eleganckie, świeże o długim trwałym finiszu.

Czerwone/ Wytrawne

IG Alentejano

Aragonez 35%, Syrah 25%, Trincadeira 20%, Cabernet Sauvignon 20%

14,5

Vegan

Portugalia, Alto Alentejo

China Wine & Spirits Awards Gold Medal

Tinto Reserva IG Alentejano

Vinho Tinto Reserva IG Alentejano

Vinho Tinto Reserva to kupaż francuskich odmian z portugalskim terroir, które dojrzewały we francuskim dębie przez 12 miesięcy.

Wino o rubinowej barwie z bukietem pełnym dojrzałych dzikich śliwek z przyprawami i akcentami beczki. Wino harmonijne, dystyngowane z długim trwałym finiszem.

Czerwone/ Wytrawne

IG Alentejano

Cabernet Sauvignon 55%, Syrah 25%, Alicante Bouschet 20%

14,5

Vegan

Portugalia, Alto Alentejo

Mundus Vini
Gold Medal

MONTE DE SEDA

Branco IG Alentejano

Vinho Branco IG Alentejano

Blend dwóch charakterystycznych dla regionu szczepów w czystej odsłonie, a więc poddany fermentacji i dojrzewaniu w stalowych zbiornikach.

Wino o cytrynowej barwie przedstawia aromatyczny bukiet tropikalnych owoców ze skórką z mandarynki, które na ustach pokazują pełną wigoru świeżość dzięki zbalansowanej dobrze zaznaczonej kwasowości.

Białe / Wytrawne

IG Alentejano

Arinto, Antão Vaz

13

Portugalia, Alto Alentejo

Tinto IG Alentejano

Tinto IG Alentejano

Blend charakterystycznego dla regionu Aragonês z francuskim dopełnieniem, fermentujący i dojrzewający w stalowych zbiornikach.

Wino o kolorze granatu przedstawia aromatyczny bukiet czerwonych owoców z dodatkiem przypraw. W ustach przyjemnie miękkie, eleganckie, dobrze zbalansowane z lekką pikanterią.

Czerwone / Wytrawne

IG Alentejano

Aragonês, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet, Syrah

13,5

Portugalia, Alto Alentejo

2015 “BEST BUY” IN “REVISTA DE VINHOS”