Col Sandago

Winnica leżąca na prestiżowych wzgórzach Conegliano Valdobbiadene w słynnym Veneto.

Nasza winnica

Tenuta Col Sandago – znakomita winnica z Conegliano Valdobbiadene idącą swoją wyjątkową drogą.

Col Sandago to projekt artysty, przedsiębiorcy a przede wszystkim konesera wina – Martino Zanettiego, który postanowił zacząć tworzyć niezwykłe wina w pięknej i uroczej krainie. Wybrane miejsce, to słynna, prestiżowa strefa między Conegliano i Valdobbiadene, w samym sercu regionu Prosecco DOCG, leżącego u podnóża Alp na ziemiach Wenecji Euganejskiej.

Wyjątkowe wina, które tu powstają to w dużej mierze wynik wielkiej pasji, zespołu profesjonalistów i nowoczesnych technologii, ale też niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj terroir obszaru – mikroklimat Prealp i Morza Adriatyckiego, wapienno-gliniaste gleby, doskonała ekspozycja oraz wysokości upraw. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w Col Sandago powstają niezwykłe wina musujące Prosecco, ale też unikatowy i ceniony szczep Wildbacher, nazywany “klejnotem” tej winnicy.

Nasze wina

WILDBACHER COLLECTION

Wildbacher Brut Rosè VSQ

Wildbacher Brut Rosè VSQ

“Vino Rossato Spumante Brut” z unikatowego, szlachetnego Wildbachera z Susegana, to wyjątkowe wino. Powstaje w wyniku ręcznych zbiorów, łagodnego prasowania gron, maceracji na skórkach, fermentacji w temp. 18-20°C oraz drugiej fermentacji w autoklawie trwającej 3 miesiące, aby oddać niesamowite walory tego szczepu w musującym wydaniu wytrawno-słodkim. [RS: 10g/l]

Wino o barwie głębokiego różu przenikają drobne, trwałe bąbelki. Bukiet to bogactwo aromatów owocowo-kwiatowych, który w eleganckim stylu, ze zdecydowaniem reprezentują nuty poziomek i płatków róży. W smaku wyraźnie zaznaczona słodycz w wytrawnym tonie, harmonia i długi przyjemny finisz.

Różowe/ Spumante/ Brut

V.S.Q.

100% Wildbacher

12

Włochy, Veneto

Mundus Vini
Silver Medal

Wildbacher Metodo Classico VSQ

Wildbacher Metodo Classico VSQ

Szlachetny Wildbacher z Susegana w wykonaniu zgodnym ze sztuką Metodo Classico. “Perła” winnicy z ręcznych zbiorów, poddana delikatnemu prasowaniu, maceracji na skórkach, fermentacji w temp.18-20°C oraz dojrzewaniu w butelce przez 20-24 miesiące, aby dać wyśmienito wino w stylu Brut.

Wino o jasnoróżowej barwie przepełniają szlachetne, drobne i trwałe bąbelki. Bukiet, niezwykle hojny, przedstawia dystyngowane nuty owoców leśnych wyśmienicie uzupełnione aromatami skórki świeżo upieczonego chleba. W smaku, spójna z nosem, przyjemna i trwała wytrawność w ujmującej harmonii z delikatną kwasowością .

Różowe/ Metodo Classico/ Brut

V.S.Q.

100 % Wildbacher

12

Włochy, Veneto

Wildbacher IGT Colli Trevigiani

Wildbacher IGT Colli Trevigiani

Wildbacher, to unikatowy, niesamowicie efektowny szczep - perła winnicy, która wyniosła go na piedestały. Prealpejski mikroklimat sprawia, że winogrona o silnym charakterze, łagodnieją, nabierając wyjątkowych walorów. Ręczny zbiór, delikatne prasowanie, tradycyjna maceracja na skórkach przez 15-20 dni w temp. 26-28 °C, fermentacja malolaktyczna, dojrzewanie przez 24-30 miesięcy w dębowych beczkach “botti”, a na koniec leżakowanie 12 miesięcy w butelce zamyka niezwykle istotny rozdział tej historii.

Wino prezentuje intensywny, bogaty a zarazem wyrafinowany bukiet dzikich jagód przyjemnie urozmaiconych aromatycznymi ziołami i słodkimi przyprawami. W ustach ujmująca harmonia, zdecydowane w smaku, dobrze zbudowane z wyraźnie zaznaczającą się taniną i wyważoną orzeźwiającą kwasowością na finiszu. Wraz z wiekiem, aromaty wina stają się coraz śmielsze, szlachetne i pełne energii, co sprawia, że zyskuje niepowtarzalną osobowość.

Czerwone / Wytrawne

IGT Colli Trevigiani

100% Wildbacher

13

Włochy, Veneto

Decanter
Bronze Medal

Gilbert & Gailland
gold medal

DOCG

“Antico” Prosecco Superiore DOCG Frizzante Brut Col Fondo

“Antico” Prosecco Superiore DOCG

Frizzante Brut Col Fondo

Prosecco z ziem Case Bianche, które przenosi nas swoim stylem do dawnych czasów. “Antico” powstaje według tradycyjnej metody “Col Fondo”, a więc jest niefiltrowane i dojrzewa na osadzie, najpierw w stalowych kadziach przez 3-4 miesiące, później w trakcie drugiej fermentacji 2-3 miesiące w butelce, aż drożdże osiądą na dnie butelki.

Antico o słomkowym kolorze przedstawia styl frizzante, w którym bąbelki są delikatne i drobne, a subtelna powstająca piana pokazuje swoje trwałe walory. Intensywny bukiet białych owoców, z dominującym jabłkiem i gruszką w wykwintny sposób urozmaicają charakterystyczne dla tego stylu aromaty skórki chleba. Na podniebieniu delikatna owocowość łączy się z delikatną mineralnością i kwasowością, co uwieńczone zostaje przyjemną goryczką na finiszu.

Białe / Brut

D.O.C.G Conegliano Valdobbiadene

100% Glera

11

Włochy, Veneto

Gilbert & Gailland
gold medal

“Undici” Prosecco Superiore DOCG Rive Dry

"Undici”

Prosecco Superiore DOCG Rive Dry

Prosecco z niewielkiego obszaru 2,5ha z niezwykle prestiżowego Cru Rive di Susegana, położonego na cennych ziemiach Conegliano Valdobbiadene. Ręczne zbiory, statyczna dekantacja moszczu, fermentacja 2-3 miesiące w stali w temp. 16-18°C, fermentacja w autoklawie w temp. 16-17 °C, aby ostatecznie powstało słynne musujące wino w stylu Extra Dry. [RS: 20g/l]

Słomkowo żółte o drobnych, trwałych bąbelkach a zarazem delikatnej pianie. W nosie hojny bukiet niczym perfumy z białych owoców z symfonią kwiatowych aromatów. W ustach dobrze zbudowane ciało tworzy ujmująca, trwała, subtelna kompozycja słodkich owoców w harmonii z kwasowością.

Białe / Dry

D.O.C.G. Conegliano Valdobbiadene Rive Di Susegana

90% Glera, 10% Perera

11,5

Włochy, Veneto

Decanter
Bronze Medal

Gilbert & Gailland
gold medal

The Global Prosecco Masters
Gold Medal

„Vigna del Cuc” Prosecco Superiore DOCG Brut

"Vigna del Cuc"

Prosecco Superiore DOCG Brut

Prosecco z Case Bianche urozmaicone cennym Chardonnay z cennego areau “Cuc” należącego do Case Bianche w Susegana. Ręczny zbiór, powolne prasowanie gron, kontrolowana fermentacja alkoholowa, druga fermentacja w autoklawie trwająca około 60 dni w temp. 16-18°C, filtrowanie i zimna stabilizacja, a na koniec izobaryczne butelkowanie, po uprzedniej sterylnej filtracji musującego wina, to historia powstania tej etykiety.

Prosecco o drobnych, trwałych bąbelkach. W nosie dominuje zielone jabłko uzupełnione nutą żółtych owoców. W ustach przyjemnie subtelnie wytrawne, orzeźwiające, trwałe, niezwykle harmonijne.

Białe / Brut

DOCG Conegliano Valdobbiadene

Glera 95%, Chardonnay 5%

11,5

Włochy, Veneto

Decanter
Bronze Medal

Gilbert & Gailland
gold medal

The Global Prosecco Masters Silver Medal

Wine Enthusiast
88 points

„Case Bianche” Prosecco Superiore DOCG Extra Dry

"Case Bianche"

Prosecco Superiore DOCG Extra Dry

Prosecco z obszarów Case Bianche, w którym grona poddano przede wszystkim delikatnemu prasowaniu i drugiej fermentacji w autoklawie w temp 16-18 °C trwającej 60 dni, aby ostatecznie stworzyć wino w stylu extra dry [RS: 15g/l].

Słomkowe wino o drobnych, trwałych bąbelkach. W nosie brzoskwinie, zielone jabłko i akacja. W ustach słodka subtelna owocowość uzupełnia lekka kwasowość, która nadaje harmonii i tej kompozycji.

Białe / Extra Dry

D.O.C.G. Conegliano Valdobbiadene

100% Glera

11,5

Włochy, Veneto

Gilbert & Gailland
gold medal

The Global Prosecco Masters
Bronze Medal

Wine Enthusiast
88 points

DOC+VSQ

Cuvèe Spumante Extra Dry

Cuvèe Spumante Extra Dry

Vino bianco spumante powstaje z selekcji autochtonicznych szczepów z Susegana. Winifikacja jest zgodna z metodą Charmata, grona delikatnie prasowane, a druga fermentacja w autoklawie w temp 16-18 °C trwa 60 dni, aby ostatecznie stworzyć wino w stylu extra dry [RS: 15g/l].

Słomkowe musujące wino o delikatnej, trwałej pianie. W nosie kosz pełen jabłek, w ustach słodko-owocowe, delikatne i trwałe.

Białe / Extra Dry

autochthonous grapes

11,5

Włochy, Veneto

Prosecco DOC Extra Dry

Prosecco DOC Extra Dry

Prosecco z obszarów Treviso, w którym grona poddano przede wszystkim delikatnemu prasowaniu i drugiej fermentacji w autoklawie w temp 16-18 °C trwającej 60 dni, aby ostatecznie stworzyć wino w stylu extra dry [RS: 15g/l].

Słomkowe, pełne blasku wino o delikatnej, trwałej pianie, którego bukiet prezentuje zielone jabłka urozmaicone aromatami polnej trawy, a subtelnie delikatna owocowa paleta o słodkim charakterze przyjemnie rozciąga się w czasie.

Białe / Extra Dry

DOC Treviso

100% Glera

11,5

Włochy, Veneto