Mount Olympus

Projekt stworzony przez Saint Clair Family Estate – pionierów wina w regionie Marlborough, wiodących nowozelandzkich winiarzy.

Nasza winnica

Niewielka winiarnia spod ręki Saint Family Estate w sercu słynnego Marlborough.

Mount Olympus Wines to mała winiarnia założona przez Saint Clair Family Estate, która jest dziełem stworzonym w 1978 roku przez Neala i Judy Ibbotson – obecnie uznanych za pionierów win Marlborough i będących czołowym nowozelandzkich producentem słynącym z win wysokiej jakości. Ich nowy projekt mieści się również w słynnym nowozelandzkim winiarskim regionie Marlborough, położonym na północno-wschodnim krańcu Wyspy Południowej. Nazwa nawiązuje do jednego ze szczytów Alp Południowych, które górują nad Wairau Valley, gdzie na kamienistych, aluwialnych glebach znajdują się uprawy winogron. Otoczenie obszaru w postaci łańcuchów górskich, cieśniny Cooka i Oceanu Spokojnego sprawia, że jest tu słonecznie i ciepło za dnia, zaś nocą nadciągają chłodne bryzy, niezwykle ważne dla gron, z których mogą dzięki temu powstać niezwykłe jakościowe wina.

Nasze wina

Mount Olympus – Sauvignon Blanc

Mount Olumpus - Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc to klasyczny przedstawiciel regionu. Słomkowa barwa z zielonymi odcieniami jest wstępem do owocowego bukietu, w którym agrest z marakują przeplatają się z cytrusami oraz nutami ziół, szparagów i zielonej papryki. Wino jest czyste, wyraziste w swej złożoności i orzeźwiające dzięki dobrze zaznaczonej kwasowości.

Białe / Wytrawne

Marlborough

Sauvignon Blanc

12,5

Nowa Zelandia