Nasza winnica

”Przybyłem do świata winiarstwa bez rodzinnej tradycji. To wyjaśnienie wydaje mi się konieczne: w rzeczywistości, bez więzi rodzinnych, byłem w stanie zmierzyć się z Barolo bez dumy i uprzedzeń ale z nieposkromioną wolnością.”
(Renato Ratti 1985r.)

Jedna z najważniejszych i unikatowych winnic Piemontu. Renato Ratti był jednym z prekursorów i najbardziej zasłużonych ludzi dla historii tego regionu oraz  twórcą i propagatorem apelacji Barolo. Renato Ratti mawiał “podejmuje wyzwania by innym wyznaczać nowy kurs” Winnica słynie ze szczepów Barbera, Nebbiolo, Dolcetto, z których produkowane są wina najwyższej jakości. Obecnie winnice prowadzi syn założyciela, Pietro Ratti nominowany do tytułu winiarza roku przez Wine Enthusiast 2018.

Nasze wina

Langhe Dolcetto DOC Colombe

Renato Ratti -Langhe Dolcetto DOC Colombe

Wino o rubinowej barwie z fioletową poświatą. Bukiet o zapachu wiśni i śliwki. Dobrze zrównoważone w smaku, odpowiednio taniczne. Pozostawia przyjemnie gorzki smak.

Czerowne / Wytrawne

DOC Dolcetto D’Alba

Dolcetto

Langhe Chardonnay DOC Brigata

Langhe Chardonnay DOC Brigata

Eleganckie białe wino o pięknym słomkowo-żółtym kolorze. W nosie rozwija intensywne i delikatne aromaty, z nutami dojrzałych białych owoców, brzoskwini, jabłka i miodu. Świeże, harmonijne, o zrównoważonej kwasowości.

Białe / Wytrawne

DOC Langhe

Chardonnay

Włochy

Barbera d’Alba DOC Battaglione

Barbera d'Alba DOC Battaglione

Eleganckie wino o kolorze Kardynalnej czerwieni. Ze względu na kilkumiesięczne starzenie w dębowych beczkach w nosie pojawiają się delikatne nuty dojrzałej śliwki oraz przypraw.

Czerwone / Wytrawne

DOC Barbera D’Alba

Barbera

Barolo DOCG Marcenasco

Barolo DOCG Marcenasco

Dwuletnie starzenie w dębowych beczkach sprawia, że bukiet tworzy lukrecja, tytoń, gorzka czekolada. Bardzo eleganckie, harmonijne,  wino o długim finiszu.

Czerwone / Wytrawne

DOCG Barolo

Nebbiolo

Decanter World Wine Awards 2012: Commended International Wine Challenge

2012: Silver Decanter World Wine Awards

2011: Gold International Wine & Spirit Competition  

Langhe Nebbiolo DOC Ochetti

Langhe Nebbiolo DOC Ochetti

Wino o barwie rubinowej czerwieni. Charakterystyczny aromat truskawek i malin. Przyjemnie gorzkie, aksamitne. Jednocześnie eleganckie i pełne.

Czerwone / Wytrawne

DOC Nebbiolo D’Alba

Nebbiolo

Carta del barolo