Poderi Colla

Jedna z najważniejszych winnic Piemontu o ponad 300 letniej winiarskiej tradycji!

Nasza winnica

Jedna z najważniejszych winnic Piemontu – rodzinna firma tworząca wina od początków XVIII wieku.

Poderi Colla to jeden z najważniejszych producentów wina z Piemontu, niezwykle zasłużony dla rozwoju historii regionu. Ich winnica to 300 lat wspaniałej winiarskiej historii rodziny Colla, która przez wszystkie pokolenia poświęcała się swojej pasji tworząc wspaniałe wina od beczek “vino negro” przez Moscatello, Vermouth, Spumante Metodo Classico, po wielkie Cru Barolo i Barbaresco. Obecny kształt firmy nadają Federica, Tino i Pietro, którzy wielkie dziedzictwo otrzymali z rąk słynnego piemontczyka, wspaniałego winiarza Beppe Colla.

Poderi Colla zajmują 28 hektarów na niezwykłych wzgórzach Langhe. Wspaniałe terroir, “know-how” oparty na ogromnej tradycji i z tym idąca wielka pasja pozwalają tworzyć wyjątkowe wina. Winnica stawia na charakterystyczne dla regionu wina, a niektóre etykiety wyróżniają niezwykle cenne Cru, które podkreślają wyjątkowość produktu. W rodzinie Colla niezwykle istotnym aspektem jest stosunek do środowiska, przez co uprawa i produkcja od dawnych lat zgodne są z koncepcją ekologii i biodynamiki, a sama winnica podlega bardzo restrykcyjnemu piemonckiemu programowi rolno-środowiskowemu.

Nasze wina

Riesling Langhe DOC

Riesling Langhe DOC

Riesling dojrzewający kilka miesięcy na osadzie w stalowych zbiornikach. W nosie aromaty świeżych cytrusów, dopełniają nuty zielonych jabłek, brzoskwiń i moreli oraz bukiet górskich kwiatów. W ustach świeża, złożona owocowość z orzeźwiającą kwasowością i mineralnością, których symbioza nadaje przyjemną trwałość.

Białe / Wytrawne

DOC Langhe

Riesling Ren

Włochy, Piemont

Barbaresco DOCG Roncaglie

Barbaresco DOCG Roncaglie

Wino z cennego Cru dojrzewające 12-14 miesięcy w beczce. Klasyczne Barbaresco z elegancją stylu Cru Roncaglie - bogate i intensywne ustach z przyjemnym wykończeniem aksamitnych tanin, o dużym potencjałem starzenia, gdzie żywiołowe, złożone aromaty jeżyn, przypraw, dzikiej róży i fiołków w całym swej dostojności zmierzają na podniebienie.

Czerwone / Wytrawne DOCG Barbaresco Roncaglie Nebbiolo Włochy, Piemont

Dolcetto d’Alba DOC Pian Balbo

Dolcetto d'Alba DOC Pian Balbo

Dolcetto dojrzewa pół roku w stalowych zbiornikach aby jak najlepiej oddać swoją tożsamość. W nosie wiśnie, śliwki, migdały i pikantne pieprzne nuty. W ustach lekkie, owocowe, jednocześnie bogate w taniny, gdzie finisz przedstawia swój gorzko-pestkowy charakter.

Czerwone / Wytrawne

DOC Dolcetto d'Alba

Dolcetto

Włochy, Piemont

Barolo DOCG Bussia Dardi Le Rose

Barolo DOCG Bussia Dardi Le Rose

Wino z cennego Cru dojrzewające 24-28 miesięcy w beczce. Elegancki bukiet drobnych czerwonych owoców z przyprawami, nutą kwiatową i smołą, w całym swym bogactwie przenosi się na usta, gdzie owocowe taniny uzupełnia lukrecja. Majestatyczne Nebbiolo o sile, harmonii i złożoności wspaniałej orkiestry.

Czerwone / Wytrawne

DOCG Barolo Bussia

Nebbiolo

Włochy, Piemont

Nebbiolo d’Alba DOC

Nebbiolo d'Alba DOC

Cudowne Nebbiolo dojrzewające rok w dębowych beczkach. Wspaniały bukiet drobnych czerwonych owoców, śliwki i przypraw dopełnionych różą i fiołkami, przyjemnie wypełnia usta. Wino dzięki idealnej harmonii intensywnych owoców integrujących się z dobrze zbudowanymi taninami i pikantnym finiszem daje niezwykłą radość i lekkość z każdym łykiem.

Czerwone / Wytrawne

DOC Nebbiolo d’Alba

Nebbiolo

Włochy, Piemont