Monte Antico

The Soul of Tuscany

Nasza winnica

Hołd dla terroir niezwykle cennej Toskanii spod ręki światowej sławy winemakera Franco Bernabei.

Monte Antico oznaczający „starożytną górę” jest hołdem Neil i Marii Empson dla Toskanii. Czterdzieści lat pasji i doświadczenia skłoniło ich do stworzenia własnej marki wraz z ich dobrym przyjacielem Franco Bernabei, mistrzem włoskiego winiarstwa. Monte Antico to słynny “supertoskan” oddający kwintesencję toskańskiego Sangiovese oraz francuskich szczepów Merlot i Cabernet Sauvignon, które w wyśmienity sposób oddają terroir regionu.

Winogrona w Monte Antico pochodzą z upraw na obszarach Maremma, Colline Pisane i Colli Fiorentini. Rozmaitość gleb od wapieni przez gliny po łupki metamorficzne i krzemienie, różnice wysokości stoków od 250 do 450 m npm. i niezwykle cenny toskański klimat dają urodzaj możliwości dla każdego ze szczepów. Poza naturą ogromną rolę odgrywa tu olbrzymie doświadczenie i pasja, które potrafią w fenomenalny sposób oddać terroir tych ziem i pokazać jakość i tożsamość wybranych odmian Vitis vinifera.

Nasze wina

Monte Antico Toscana IGT

Monte Antico - Toscana IGT

Prawdziwy toskański klasyk dojrzewający rok w dębie slawońskim i francuskich barrique, by później leżakować jeszcze rok w butelce. W kieliszku rubin z czerwonym odcieniem granatu. Bogaty bukiet zachwyca czarną wiśnią, śliwką, skórą i lukrecją. W ustach pełno dojrzałych czerwonych owoców, pojawiają się fiołki i subtelne waniliowe nuty. Wino pełne harmonii, długo utrzymujące się na podniebieniu, gdzie miękkie taniny dają przyjemny balans soczystej owocowości z lekką kwasowością zamykając tę historię.

Czerwone / Wytrawne

IGT Toscana

85% Sangiovese, 10% Cabernet Sauvignon, 5% Merlot

13

Włochy/ Toskania

James Suckling
91 points

VIDEO

GALERIA