Julius Treis

Mała rodzinna winnica z wielkimi tradycjami w niezwykle cennej dolinie Mozeli.

Nasza winnica

Winnica rodziny Treis o winiarskich tradycjach sięgających XVII wieku w samych centrum Mozeli.

Winnica Julius Treis została założona przez rodzinę Treis, o tradycjach winiarskich sięgających 1864 roku. Dziedzictwo, położone w Reil, w środkowej części słynnej doliny Mozeli, od 2008 roku leży na barkach Tobias’a Treis’a, którego wspiera wcześniejsze pokolenie w postaciach Irmy i Theo Treis.

Obszar uprawy to około 5 hektarów, niezliczone tarasy, łupkowe podłoże, strome południowe i południowo-wschodnie stoki o różnicy wysokości ponad 150 metrów oraz niezwykle cenne stare ponad 50-letnie krzewy winorośli. Króluje tu Riesling, któremu towarzyszą takie szczepy jak Pinot Blanc, Müller-Thurgau, Dornfelder i Pinot Noir. Julius Treis to też nie tylko cenne terroir, ale to wina tworzone w jak największej zgodzie z naturą, dlatego też wina powstają tu z ręcznych zbiorów jak i przy minimalnej wydajności z hektara. Kolejnym ważnym aspektem w winnicy jest łączenie tradycji z nowoczesnością – są drewniane beczki, stalowe kadzie, a wina poddane są spontanicznej fermentacji i długiemu dojrzewaniu na drożdżach. Tobias chce aby przez to wina jak najbardziej mogły rozwinąć swoją tożsamość, a dodatkowy potencjał starzenia sprawia, że mogą one zmieniać swój charakter.

Nasze wina

Mosel Riesling QbA trocken

Mosel Riesling QbA Trocken

Riesling godnie reprezentujący mozelskie terroir. W nosie pełno kwiatów, dojrzałych gruszek, jabłek i cytrusów. Na podniebieniu wyczuwalne lekkie body, a przyjemna słodycz harmonijnie łączy się z wyraźną kwasowością i orzeźwiającą mineralnością.

Białe/ Wytrawne

QbA

Riesling 100%

12,5

Niemcy, Dolina Mozeli