Il Palagio | by Sting & Trudie

Winnica Stinga i jego żony Trudie Styler w słynnym, historycznym Il Palagio w Toskanii!

Nasza winnica

Il Palagio – wino i miejsce, w których można się zakochać!

Il Palagio to XVIII-wieczna posiadłość, która trafiła w ręce Stinga i jego żony Trudie Styler w 1999 roku. Początkowo letnia rezydencja, z czasem miejsce to nabrało znacznie większego wymiaru.

Winnica znajduje się tuż na południe od Florencji na cennych toskańskich ziemiach znanych jako Chianti Colli Fiorentini. Obecnie Il Palagio rozciągające się na obszar 350 hektarów, to piękne miejsce otwarte dla gości z własnym winem, oliwą, miodem i innymi zdrowymi produktami. Wszystkie są wykonywane in situ z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego w oparciu o rolnictwo biodynamiczne i ekologiczne. Cały kompleks to efekt pasji do tworzenia, umiłowania do środowiska i rosnącego uznania również wśród winiarskich krytyków. Idee małżonków wspomagają eksperci – Paolo Caciorgna, Alan York i Paolo Rossi, którzy skutecznie oddają słynne terroir regionu Chianti.

Ta wyjątkowa przestrzeń, to nie tylko miejsce które obdarowuje toskańskimi dobrami. Il Palagio to również wspaniała luksusowa strefa wypoczynku, pełna atrakcji i pięknych miejsc, od jezior przez lasy i ogrody po piękną architekturę. Niezwykle przyjemny charakter tego miejsca sprawił, że w 2019 roku dostało ono nagrodę Grace Ormond „The Best Wedding Destination – Italy”.

Nasze wina

Message in a Bottle – Bianco Toscana IGT

Message in a Bottle - Bianco Toscana IGT

Message in a Bottle to blend szlachetnego Vermentino, ze słynnym Sauvignon Blanc i Trebbiano. Stworzone według stylu, w którym wino będzie lekkie i pełne kwiatów, a więc nie zostało poddane malolaktycznej fermentacji, maceracja trwała kilka godzin, a następnie trafiło do butelki by leżakować w niej przez 2 miesiące.

Słomkowo żółte wino o kwiecistym profilu z nutami cytrusów uzupełniają aromaty ananasa, banana, jabłka i gruszki oraz akcenty ziołowe. W ustach delikatne body, miękkie, świeże owoce, subtelna kwasowość, mineralność z długim finiszem o migdałowej nucie.

Białe / Wytrawne

IGT Toscana

84% Vermentino, 14% Sauvignon Blanc, 2% Trebbiano

organic (UE cert) & biodynamic

Włochy

Roxanne – Rosso Toscana IGT

Roxanne - Rosso Toscana IGT

Message in a Bottle to słynny “supertoskan” zaprezentowany jako blend rodzimego Sangiovese z dodaktiem Cabernet Sauvignon, poddany fermentacji malolaktycznej, dojrzewaniu w beczce przez 4 miesiące oraz leżakowaniu w butelce jeszcze przez 2 miesiące..

Wino prezentuje nam w nosie i ustach przyjemny bukiet ciemnych wiśni, kwiatów, pikantnych przypraw z nutami lukrecji, liści herbaty i eukaliptusa. Krągłe ciało, harmonijne, gdzie dobrze określone taniny równoważą się ze świeżością i soczystością owoców, a finisz rozciąga się w czasie.

Białe / Wytrawne

IGT Toscana

90% Sangiovese, 10% Cabernet Sauvignon

organic (UE cert) & biodynamic

Włochy

James Suckling
93 points

Message in a Bottle – Rosso Toscana IGT

Message in a Bottle - Rosso Toscana IGT

Message in a Bottle to słynny “supertoskan”. W butelce znajdziemy blend rodzimego Sangiovese z Syrah i Merlot, które leżakowały we francuskim dębie przez 12 miesięcy.

Wino zachwyca aromatami wiśni, które przeplatają się z dzikimi jeżynami, jagodami oraz nutami przypraw i suszonych kwiatów. Pełne ciała, miękkie z krągłymi taninami i delikatnie pikantnym finiszem.

Czerwone/ Wytrawne

IGT Toscana

Sangiovese 70%, Syrah 15%, Merlot 15%

organic (UE cert) & biodynamic

Włochy

James Suckling
92 points

Roxanne – Bianco Toscana IGT

Roxanne - Bianco Toscana IGT

Roxanne Bianco Toscana to właściwie po prostu i aż Vermentino, czyli białe wino z niezwykle cennego szczepu dla Toskanii. Stworzone zgodnie ze szkołą, w której szczepu nie poddaje się malolaktycznej fermentacji, aby przedstawić jego kwiatowy, lekki charakter. Dodatkowo macerowało 3 miesiące na osadzie, by następnie leżakować 2 miesiące w butelce.

Bukiet pełen kwiatów i białych owoców wzbogacają mineralne niuanse i aromaty liści cytrusów. Na podniebieniu subtelnie zbudowane body, świeże, mineralne, przyjemnie kwasowe, pełne nut owocowych z wyróżniającymi się cytrusami, zielonym jabłkiem i limonką z finiszem spójnym z nutami w nosie.

Białe / Wytrawne

IGT Toscana

100% Vermentino

organic (UE cert) & biodynamic

Włochy

James Suckling
92 points