Fiamberti

Rodzinna winnica z Lombardii o ponad 200-letniej winiarskiej tradycji.

Nasza winnica

Poznaj Oltrepò Pavese – jeden z dwóch najważniejszych winiarskich regionów Lombardii!

Winnica Fiamberti w Canneto Pavese jest jedną z najstarszych w regionie Oltrepò Pavese jak i całej Lombardii. W 2014 roku obchodziła 200 lat swojej działalności, którą zapoczątkował Giovanni Fiamberti nabywając winnice La Solenga. Z czasem rodzina, dzięki rosnącemu uznaniu, zyskiwała coraz to więcej ziem na w pierwszym pasie przedgórza Apeninów, które wychodzą na dolinę Padu. Obecnie to winnica to też historyczna La Sacca podzielona na Cru Bricco della Sacca, gdzie powstaje słynna Bonarda oraz Cru Sacca del Prete – skąd pochodzi ikona lombardzkiego winiarstwa Buttafuoco Storico, z kolei ziemie Vigna Costa Paradiso sprzyjają uprawie winogron do słynnego “Sangue di Giuda”.

Z początkiem XXI winnicą spod znaku czerwonego lwa, będącego herbem rodziny, zarządza Giulio Fiamberti, który na bieżąco modernizuje winnice, ale z jak największym poszanowaniem dziedzictwa rodziny i regionu.

Nasze wina

Riesling „Vigne d’Oltrepò”

Riesling "Vigne d'Oltrepò"

Riesling z Oltrepò Pavese dojrzewający w stalowych zbiornikach.

Riesling z Oltrepò Pavese dojrzewający w stalowych zbiornikach. Słomkowe aromatyczne kwiatowe wino z dobrze wyczuwalnymi białymi owocami i cytrusami. Młode, świeże, orzeźwiające, lekkie, minimalistyczne w swej złożoności w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Białe / Wytrawne

DOC Oltrepò Pavese

Riesling

12,5

Włochy, Lombardia

Riesling „Ida”

Riesling "Ida"

Riesling z Oltrepò Pavese to selekcja nienaruszonych gron poddana na świeżo kruszeniu, powolnemu poziomemu prasowaniu i na koniec fermentacji w niskich temperaturach w stalowych zbiornikach.

“Ida” to Riesling świetnie oddający regionalną tożsamość - wysoka kwasowość, świeżość, krągłość, w nosie i ustach bardzo intensywnie - miód oraz zioła, dekoruje bukiet aromatów kwiatowych z wyróżniającym się jaśminem oraz jabłka i gruszki z przeplatają się brzoskwinią. Styl Rieslinga sprawia, że jest on nie tylko niezwykle przyjemny w piciu, ale też ma zdolność do starzenia, która z czasem uwalnia coraz więcej trzeciorzędowych walorów.

“Ida” to imię prababci, która jako prezent ślubny dostała winnice z krzewami Rieslinga, z których powstają te wina, stąd dedykacja zamieszczona w nazwie nie mogła trafić do nikogo innego.

Białe / Wytrawne

DOC Oltrepò Pavese

Riesling, Riesling Renano

12,5

Włochy, Lombardia

Pinot Nero VB. Frizzante „Il Cavaliere”

Pinot Nero VB. Frizzante "Il Cavaliere"

Wino z Pinot Noir, jedno z najszlachetniejszych winogron, niezwykle popularnego w Oltrepò Pavese. “Il Cavaliere” to białe wytrawne wino w stylu frizzante, co jest efektem “vinificato in bianco”, czyli fermentacji bez skórek, w tym wypadku w stalowych zbiornikach i późniejszego nagazowania do 2 atmosfer.

Wino o jasno słomkowej barwie, atakuje nutami jabłek i gruszek z cytrusami oraz lekkim, słodkim miodowym akcentem. Paleta w całej swej bogatości prezentuje w ustach żywą, owocową świeżość, którą podkręca musujący charakter.

“Il Cavaliere”, czyli rycerz nawiązuje do charakteru wina jak i dziadka Giuseppe “Pippo”, któremu dedykowane jest to wino.

Białe / Wytrawne

DOC Oltrepò Pavese

Pinot Nero

11,5

Włochy, Lombardia

Barbera „Tina”

Barbera "Tina"

Barbera to wizytówka Lombardii i sąsiadującego Piemontu. Tutaj jako “Tina” występuje w towarzystwie Uva Rara, dojrzewają 6 miesięcy głównie w stali i nieznacznie, bo do jednego miesiąca, w beczce.

Intensywnie rubinowe wino o owocowym bukiecie pełnym śliwek i fiołków, w akompaniamencie wiśni i mniej śmiałych jeżyn. Żywotne wino o silnym charakterze, z dobrze zaznaczoną kwasowością i pikanterią, które w połączeniu z owocowością nadaje niezwykle pijalne usposobienie.

Wino dedykowane babci Ernestie, znanej jako “Tina”, o pewnej siebie charakternej osobowości, zarazem otwartej i wesołej - kwintesencja stylu Barbera.

Czerwone / Wytrawne

DOC Oltrepò Pavese

Barbera 90%, Uva Rara 10%

12,5

Włochy, Lombardia

Buttafuoco „Il Cacciatore”

Buttafuoco "Il Cacciatore"

Buttafuoco to klasyczny lombardzki kupaż rodzimych odmian. W tym wydaniu macerowany 25 dni, a następnie dojrzewający 30 miesięcy, w tym minimum 18 miesięcy w dębowych beczkach i 12 miesięcy w butelce.

Wino o intensywnym rubinowym kolorze. Bukiet i usta kreują czerwone owoce - wiśnie i śliwki, które przyjemnie uzupełniają nuty balsamiczne i otwierające się w pełnej gamie pikantne przyprawowe nuty pochodzące za starzenia w dębie. Mocne, wielowarstwowe wino z charakterystyczną dobrą strukturą i wyraźnie zaznaczonymi, żywymi i zarazem harmonijnymi taninami.

Nazwa "Il Cacciatore" - czyli łowca jest nawiązaniem do osoby, gdzie wspólny mianownik z winem tworzy fascynacji z odkrywania.

Czerwone / Wytrawne

DOC Buttafuoco dell’Oltrepò Pavese

Croatina 60%, Barbera 30%, Ughetta di Canneto 5%, Uva Rara 5%

14

Włochy, Lombardia

Buttafuoco Storico „Vigna Sacca del Prete”

Buttafuoco Storico "Vigna Sacca del Prete"

Buttafuoco Storico to prawdziwy skarb Lombardii. Kupaż rodzimych odmian z historycznego Cru Sacca del Prete i drugiego Cru Vigna Solenga. Macerowany i dojrzewający 48 miesięcy, z czego czas spędzony w małych dębowych beczkach to minimum 36 miesięcy, a leżakowanie w butelce obejmuje okres 12 miesięcy.

O jakości wina świadczy przynależność do “Club del Buttafuoco Storico” - jest to selekcja najlepszych etykiet tego stylu, wybierana przez Union Internationale des Oenologues, która rozpoznawalna jest dzięki charakterystycznej, sygnowanej butelce.

Kupaż o intensywnym rubinowym kolorze przedstawia bogaty bukiet zbudowany z czerwonych owoców w spirytusie, przypraw, kawy i wyjątkowo charakternych nut balsamicznych przyjemnie w całej swym majestacie przechodzi na podniebienie. Potężne wino, niesamowicie złożone, pełne ciała o ciepłym charakterze.

Czerwone / Wytrawne

DOC Buttafuoco dell’Oltrepò Pavese

Croatina 65%, Barbera 25%, Ughetta di Canneto 5%, Uva Rara 5%

15

Włochy, Lombardia

Gambero Rosso
TRE BICCHIERI

Vitae
4 Viti

Bonarda Secco Frizzante „La Briccona”

Bonarda Secco Frizzante "La Briccona"

Bonarda to reprezentatywne wino Oltrepò Pavese, będące akronimem słów “dobra” i “krzepka”. Powstaje z charakterystycznego dla regionu szczepu Croatina z ziem Bricco della Sacca należących do historycznej winnicy La Sacca. Grona poddane są maceracji i dojrzewaniu w stalowych tankach, aby finalnie stworzyć czerwone wytrawne, delikatnie słodkie wino w stylu "frizzante"[RS: 8g/l, ATM: 2].

Wino o intensywnym rubinowym kolorze z fioletowym odcieniem urozmaica musujący charakter. W nosie i ustach pełno wiśni, dżem, kardamon. Delikatnie musujące, przyjemnie miękkie i delikatne, o wysokiej konfiturowej słodyczy, ale w wytrawnym stylu.

"La Briccona" dedykowane matce - Patrizii, nawiązuje do jej charakterystycznego, pełnego ducha kobiecego temperamentu, który idealnie oddaje styl tego wina.

Czerwone / Wytrawne

DOC Bonarda dell’Oltrepò Pavese

Bonarda 100%

14

Włochy, Lombardia

Sangue di Giuda Dolce Frizzante „Lella”

Sangue di Giuda Dolce Frizzante "Lella"

Sangue di Giuda to słynne wino z Oltrepò Pavese, które swoją nazwę "Krew Judasza" zawdzięcza swojej barwie jak i legendzie z nią związanej, w której to Judasz uleczył winorośle tu uprawiane i tym samym ocalił swoje życie przed karą, która miała go spotkać za wydanie Jezusa. Wino z ziem Vigna Costa Paradiso tworzone z regionalnych szczepów maceruje i dojrzewa w stalowych tankach, aby finalnie stworzyć czerwone słodkie wino w stylu "frizzante" łagodne w swojej charakterystycznej mocy. [RS: 50g/l, ATM: 2].

Intensywnie rubinowe wino z fioletowym odcieniem urozmaica musujący charakter. W nosie i ustach skoncentrowane czerwone owoce oraz nuty balsamiczne podkreślają przyprawy. Sangue di Giuda jest delikatnie musujące, słodkie, świeże, w równowadze z silnie zbudowanymi taninami, co daje niezwykłą symbiozę i przyjemność na podniebieniu.

Charakter wina sprawił, że Giulio Fiamberti postanowił zadedykować to wino swojej żonie Antonelli i nazwał je zdrobniale "Lella".

Czerwone / Wytrawne

DOC Sangue di Giuda dell’Oltrepò Pavese

Croatina 65%, Barbera 25%, Uva Rara 10%

7,5

Włochy, Lombardia