Joseph Castan - Elegance

Joseph Castan Fine Wine to rodzinna winnica z ponad stuletnią historią i bogatym doświadczeniem.

Nasza winnica

Joseph Castan Fine Wine to rodzinna winnica z ponad stuletnią historią i bogatym doświadczeniem. Założyciel firmy, Joseph Castan, rozpoczął swoją przygodę z winami w 1907 r. od małej winnicy w małej miejscowości Lansargues w Langwedocji. Pasja do wina i praca, którą wkładał w jego produkcję, przyniosły mu uznanie oraz liczne nagrody, potwierdzające wysoką jakość win, które tworzył. Dokładnie 100 lat później, prawnuk założyciela, Vianney Castan, pełen takiej samej pasji i miłości do wina, założył własną winnicę, która na cześć utytułowanego przodka nosi nazwę Joseph Castan Fine Wine.

Nasze wina

Joseph Castan – Elegance Chardonnay

Joseph Castan

Elegance Chardonnay

Wino o złotych refleksach z wyczuwalnymi złożonymi aromatami kwiatów i białych owoców, takich jak brzoskwinia i morela. W smaku wyczuwalne lekkie nuty orzechów laskowych i wanilii. Wino głębokie i aromatyczne, z doskonałym finiszem.

Białe / Wytrawne (Półwytrawne)

IGP Pays D'oc

100% Chardonnay

Joseph Castan – Elegance Cabernet Sauvignon

Joseph Castan

Elegance Cabernet Sauvignon

Wino cechują złożone, pełne i eleganckie aromaty czarnych owoców i przypraw: pieprzu i cynamonu. Wyczuwalny delikatny posmak czekolady oraz na finiszu — tanin.

Czerwone / Wytrawne

IGP Pays D'oc

100% Cabernet Sauvignon

CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES 2016 GOLD

Joseph Castan – Elegance Sauvignon

Joseph Castan

Elegance Sauvignon

Wino o bladożółtym odcieniu z zielonkawymi refleksami. Elegancki owocowy zapach z wyczuwalnymi aromatami roślinnymi, a także czarnej porzeczki i owoców cytrusowych. Wino świeże, owocowe, dobrze zbudowane. Żywe i pełne w smaku.

Białe / Wytrawne (Półwytrawne)

Vin de France

100% Cabernet Sauvignon Blanc

Joseph Castan – Elegance Syrah

Joseph Castan - Elegance Syrah

Kolor głębokiego bordo z refleksami fioletu. W nosie czuć czerwone i czarne owoce z pikantnymi nutami cynamonu i lukrecji.   Wino o mocnej strukturze, z eleganckimi taninami.

Czerwone / Wytrawne

Pays d’OC IGP

Syrah

Francja

Joseph Castan – Elegance Merlot

Joseph Castan Elegance Merlot

Wino posiada intensywny rubinowy kolor. Wyczuwalny aromat mięty pieprzowej oraz dojrzałych, czerwonych owoców. Aksamitny smak uzupełnia świeży, długi i pełny finisz z idealnie zarysowanymi taninami.

Czerwone / Wytrawne

IGP Pays D'oc

100% Merlot