Chiappini

Winnica Giovanni Chiappini rozpościera się w samym sercu strefy DOC Bolgheri, w której znajdują się najważniejsze uprawy regionu.

Nasza winnica

Historia winnicy sięga lat 50. XX wieku. Jej założycielem był Giovanni Chiappini.

Obecnie tę rodzinną tradycję kontynuują dwie córki: Martina i Lisa, które pomagają ojcu w dziele jego życia oraz przekazują następnym pokoleniom swoją filozofię winiarską. Z biegiem czasu winnica Chiappini zyskała światowy rozgłos oraz uznanie renomowanych przewodników winiarskich, takich jak np. Wine Enthusiast. W 2013 wino Chiappini –               Guado de 'Gemoli 2009 – zostało umieszczone na pierwszym miejscu na światowej liście rankingowej z maksymalną liczbą punktów 100/100.

Całkowita powierzchnia winnicy wynosi blisko 23 hektarów. Od 2010 roku winnica Giovanni Chiappini przeszła w pełni na ekologiczną produkcję. Dlatego w procesie uprawy winorośli używa się m.in. miedzi i siarki, a rzędy roślin są opryskiwane naturalnie przy pomocy wody na bazie ziół i nawożone nawozami organicznymi z myślą o środowisku oraz ludziach pracujących w winnicy.

Najważniejszą odmianą uprawianej winorośli regionu Bolgheri i zarazem chlubą winnicy jest Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot oraz Petit Verdot.

Nasze wina

Le Grottine

Le Grottine

Bardzo świeże, eleganckie wino z optymalną pikanterią i mineralnością. Wyróżniają je typowe nuty szałwii i akacji, które są charakterystyczne dla odmiany winorośli Vermentino.

Białe / Wytrawne

Doc Bolgheri Vermentino

100% Vermentino

Ferruggini

Ferruggini

Uniwersalne wino o rubinowoczerwonym kolorze. W smaku wyczuwalne nuty świeżych, czerwonych owoców. Doskonałe do codziennego picia jako aperitif oraz dań kuchni śródziemnomorskiej.

Czerwone/ Wytrawne

Doc Bolgheri Rosso

50% Sangiovese, 30% Cabernet Sauvignon, 20% Syrah

Felciaino

Felciaino

 

Wino o intensywnym, rubinowoczerwonym kolorze. Wino strukturalne, gładkie, z nutami przypraw. Wyjątkowo bogate i strukturalne wino, którego leżakowanie wzmacnia i podkreśla jego walory smakowe.

 

Czerwone/ Wytrawne

Doc Bolgheri Rosso

10% Sangiovese, 40% Merlot, 50% Cabernet Sauvignon

Lienà Cabernet Franc

Lienà Cabernet Franc

Wino o ogromnej złożoności aromatów, wędrujących od tytoniu, czekolady i lukrecji, aż do suszonych owoców z dominacją śliwek. Bogaty i elegancki smak podkreślany jest przez gładkie i miękkie taniny, gwarantujące długotrwały finisz. Eleganckie wino będące wizytówką obszaru Bolgheri.

Czerwone/ Wytrawne

Igt Toscana Rosso

100% Cabernet Franc

Lienà Petit Verdot

Lienà Petit Verdot

Rubinowe wino z fioletowymi refleksami. Charakteryzuje się nutami mięty, dojrzałych czerwonych owoców i czekolady. W smaku wino gładkie, mineralne i lekko pikantne. Idealnie zbalansowane taniny zapewniają długi i trwały finisz pokazując prawdziwą osobowość Lienà Petit Verdot.

Czerwone/ Wytrawne

Igt Toscana Rosso

100% Petit Verdot

Lienà Cabernet Sauvignon

Lienà Cabernet Sauvignon

Wino o świetnej strukturze, doskonale wyróżniające się balsamicznymi nutami z aromatem kawy, czarnych i czerwonych porzeczek, charakterystycznych dla tej odmiany. W smaku pełne o jedwabistych taninach.

Czerwone/ Wytrawne

Igt Toscana Rosso

100% Cabernet Sauvignon

Guado de’ Gemoli

Guado de' Gemoli

Wino o imponującej głębii kolorów i doskonałej ekspresji. Eleganckie i złożone, dojrzewające latami przechodząc z nut dojrzałych czerwonych owoców, wanili i przypraw do nut lukrecji, tytoniu, cedru i cynamonu. Zdecydowany, i zarazem miękki i długi finisz.

Czerwone/ Wytrawne

Doc Bolgheri Superiore

80% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot

Lienà Merlot

Lienà Merlot

Wino o intensywnym rubinowoczerwonym kolorze. Charakteryzuje się złożonym i fascynującym owocowo–ziołowym aromatem ze szczyptą tytoniu. W smaku jedwabiste o pysznym smaku dojrzałych czarnych owoców, lukrecji, kawy i gorzkiej czekolady. Wino z trwałym finiszem.

Czerwone/ Wytrawne

Igt Toscana Rosso

100% Merlot