Casato di Melzi

To jedna z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych z Apulii.

Nasza winnica

Rodzinna firma Casato Di Melzi – projekt Apulia.

Casato Di Melzi to projekt rodziny Biscardo o ponad 150-letniej tradycji winiarskiej. Celem, obecnie zarządzających firmą braci Maurizio i Martino Biscardo było stworzenie marki, która byłaby hołdem dla regionu Salento, czyli Półwyspu Salentyńskiego znanego w potocznej mowie jako „obcas włoskiego buta”. Wina tworzone we współpracy z lokalną winnicą Salemi, niezwykle dobrze oddają terroir tych ziem. Region w otoczeniu Morza Adriatyckiego i Zatoki Tarynckiej, daje wilgotny morski klimat, który w połączeniu z dużą ilością południowego Słońca tworzy wyjątkowe warunki do uprawy winogron, które nabierają tam niezwykłej koncentracji i aromatu. Casato di Melzi stawia na największe klasyki regionu, dlatego w ich portfolio znajdziemy wina ze szczepów Primitivo, Negroamaro i Malvasia Nera, które niezaprzeczalnie oddają swój styl, co potwierdzają międzynarodowe nagrody.

Nasze wina

Primitivo IGT Salento

Casato Di Melzi - Primitivo IGT Salento

Primitivo z bogatych w minerały gliniastych krasowych wzgórz Salento, które w Apulii uprawiane są od średniowiecza. W tym wydaniu grona poddawane są delikatnemu tłoczeniu, maceracji i fermentacji w stali w temp. nie przekraczającej 20°C.

Wino o kardynalnej czerwieni prezentuje intensywne, trwałe aromaty drobnych czerwonych i czarnych owoców. Usta pełne, dobrze zbudowane, gdzie skoncentrowany słodki owocowy ton łagodnie balansuje kwasowość.

Czerwone / Wytrawne

IGT Salento

100% Primitivo

13,5

Włochy, Puglia, Salento

Decanter
Bronze Medal

Mundus Vini
Gold Medal

Negroamaro IGT Salento

Casato Di Melzi - Negroamaro IGT Salento

Wino o intensywnej, głębokiej, prawie czarnej barwie. Bukiet intensywny i trwały, owocowy z nutami jeżyn oraz lekko pikantny z nutami tymianku. Smak pełny, aksamitny i harmonijny, z długim finiszem.

Czerwone / Wytrawne

IGT Salento

100% Negroamaro

13,5

Włochy, Puglia, Salento

Decanter
Bronze Medal

Berliner Wein Trophy
Gold Medal

Salice Salentino DOC Riserva

Casato Di Melzi - Salice Salentino

Południowy klasyk, ikona wschodniej Apulii, w stylu Riserva z dominantą rdzennego mocnego Negroamaro i domieszką szczepu Malvasia ze starożytnej Grecji, który swoją słodyczą łagodzi tę kompozycję. Wino poddano starzeniu rok w stalowych kadziach, a następnie przeniesiono je na dwa lata do dębowych beczek.

W kieliszku charakterystyczna ciemna czerwień wpadająca w purpurę, a z wiekiem w ceglaste odcienie. Bukiet intensywny, pełno jeżyn, ciemnych wiśni i śliwek, a dojrzała owocowość miesza się ze suszonymi akcentami, które delikatnie uzupełniają nuty korzenne. Usta spójne z nosem, wino wytrawne, bogate w ciepłe owoce, które w harmonii łączą się z aksamitnymi taninami i podkręcającym paletę naznaczeniem beczki.

Czerwone/ Wytrawne

DOC Salice Salentino

Negroamaro, Malvasia Nera

13,5

Włochy, Puglia, Salento

Asia Wine Trophy
Gold Medal

Mundus Vini
Gold Medal

IWC
Bronze Medal