Carpineta Fontalpino

Carpineta Fontalpino została założona w 1967 roku przez Italo Cresti. Dziś jest prowadzona przez Jego dzieci, Gioia i Filippo.

Nasza winnica

Rodzina Cresti założyła Carpinetę Fontalpino w latach 60. XX wieku, choć posiadłość była używana do produkcji wina od początku XX wieku. .

Nazwa winnicy pochodzi od okolic Montpertia. Nazwa Carpineta pochodzi od drzew zwanych -Carpini, które są rodzime dla tego obszaru i są charakterystyczne do rozpoznania po ich liściach ze srebrnym grzbietem. Nazwa Fontalpino pochodzi ze źródła wody w pobliżu winnicy.

Dzisiaj zespół braci i sióstr zarządza majątkiem wraz z Filippo odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing, podczas gdy Gioia jest enologiem i agronomem, odpowiedzialnym za każdą fazę produkcji, od winifikacji po starzenie.

Winiarnia również zajmuje się produkcją oliwy z oliwek, czerwonym octem winnym i makaronem z ziarna uprawianego na terenie nieruchomości.

Nasze wina

Carpineta Fontalpino Chianti Colli Senesi DOCG

FONTALPINO CARPINETA – CHAINTI COLLI SENESI DOCG

Intensywny czerwony kolor z ciekawymi aromatami wiśni i porzeczek. Pełny, głęboki smak i wykończenie.

Czerwone / Wytrawne

Monteaperti/ Tuscany

100% Sangiovese

Tuscany

Carpineta Fontalpino Chianti Dofana Classico DOCG

Carpineta Fontalpino - Chianti Dofana Classico DOCG

Jasny bordowy kolor z odważnymi nutami dojrzałych owoców i jedwabistych tanin. W ustach otula się wanilią i tytoniem na finiszu.

Czerwonee / Wytrawne

Dofanai/ Tuscany

100% Sangiovese

Tuscany

Carpineta Fontalpino – DO UT DES Toscana IGT

FONTALPINO CARPINETA – DO UT DES Toscana IGT

Głęboki rubinowy kolor z delikatnymi i trwałymi owocowymi aromatami jeżyny, jagód i śliwek oraz słodkich przypraw. Mocne aromatyczne wykończenie.

Czerwone / Wytrawne

Monteaperti/ Tuscany

33% Cabernet Sauvignon, 33% Merlot, and 33% Petit Verdot

Tuscany

Carpineta Fontalpino – FONTALPINO CHIANTI CLASSICO DOCG

FONTALPINO CARPINETA – FONTALPINO CHIANTI CLASSICO DOCG

Idealny przykład czystego Sangiovese, czerwonej barwy z fioletowymi refleksami, z interesującymi aromatami śliwki, wiśni i porzeczki. Smak jest trwały, przyjemny i wszechstronny z doskonałą równowagą i wykończeniem.

Czerwonee / Wytrawne

Petroio and Cerreto / Tuscany

100% Sangiovese

Tuscany