Fenomen Burgundii

Wina z tego niewielkiego regionu od kilkuset lat zajmują czołowe miejsca w panteonie winiarstwa, a same ich nazwy powodują przyspieszone bicie serca wśród koneserów.

Nasza winnica

Chardonnay i Pinot noir z Burgundii stanowią najwspanialsze interpretacje tych szczepów na całym świecie, a opinią dość rozpowszechnioną, że są to w ogóle najlepsze wina na świecie.

Winnice Burgundii zajmują ponad 26 000 hektarów i rozciągają się na długości 200 kilometrów, od Auxerre na północy do Mâcon na południu. Specyfika burgundzkiego terroir polega na tym, że mniej istotnymi czynnikami dobrej lokalizacji jest wysokość i nachylenie stoku, zaś dominującą rolę odgrywa odpowiednie ułożenie kamienistych, wapiennych warstw gleb. Burgundzkie wina powstają z jednolitych odmian – czerwone z Pinot Noir, natomiast białe wino z odmiany Chardonnay.

Nasze wina

Naudin Verrault – Mâcon-Igé Château London

Naudin Verrault - Mâcon-Igé Château London

Klasyczne wino Grand-Mâconnais , intensywne i dobrze wyważone. Harmonijne aromaty pieczonego chleba, żółtych owoców i gałki muszkatołowej. Jego żywotność i nuty drzewne są wymownym świadectwem potencjału piwnicznego.

Białe / Wytrawne

AOC Mâcon-Igé

Chardonnay

Francja

Naudin Verrault – Pinot Noir

Naudin Verrault - Pinot Noir

Pełne, jedwabiste wino z przyjemnym finiszem. Wyczuwane aromaty czarnej porzeczki, jagód i jeżyn.

Czerwone / Wytrawne

AOC Bourgogne Pinot Noir

Pinot Noir

Francja

Naudin Varrault – Chablis

Naudin Varrault - Chablis

Charakterystyczne romaty białych kwiatów i świeżych owoców, głównie brzoskwini. W tle wyczuwalne suszone owoce, orzechy i nuty mineralne.

Białe / Wytrawne

AOC Chablis

Chardonnay

Francja