Bodegas Manzanos

With Earth, Water, Air and Fire we obtain as a result the 5th element of nature: Wine.

Nasza winnica

Bodegas Manzanos – winnica z ponad 130 letnią historią.

Obecnie jest prowadzona przez 5-tą generacje rodziny Fernández de Manzanos – zarządzającego całą winnicą Victora, jego żonę Laurę Mateo i brata – Davida.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodego pokolenia Bodegas Manzanos ugruntowało swoją pozycję jako czołowy przedstawiciel apelacji Rioja i Navarra zarządzając 10 winnicami zajmującymi około 1,525 ha, w tym prestiżowe obszary z ponad 50-letnimi krzewami winorośli.
Terroir najbardziej znanej hiszpańskiej apelacji Rioja i tereny Navarry – nazywanej hiszpańską Burgundią, pięć pokoleń winiarskich tradycji, nowoczesny projekt od uprawy przez winifikację po cały enoturystyczny koncept to jak mówią w rodzinie Manzanos elementy, a właściwie żywioły, które tworzą ich wina.
Bodegas Manzanos zyskała renomę i reputację w Hiszpanii, a od jakiegoś czasu ma również licznych zwolenników na całym świecie.

Nasze Wina

Blanco Fermentado en Barrica DOCa Rioja

Manzanos - Blanco Fermentado en Barrica DOCa Rioja

Blanco Fermentado en Barrica to wino powstałe z połączenia Chardonnay, ze słynną lokalną Viurą z 50-letnich krzewów. Oba szczepy doskonale sprawdzają się w starzeniu w beczce, stąd pomysł na oddanie terroir słynnego regionu Rioja w takiej odsłonie, w której wino jeszcze dojrzewało rok w dębie francuskim i amerykańskim a następnie 6 miesięcy w butelce.

Wino o jasno słomkowym kolorze. W nosie świeże cytrusy z wyczuwalnymi aromatami trawy pochodzące z Macabeo i dymu drzewnego charakteryzującego wysokiej klasy Chardonnay. Nuty gruszki i melona ujmująco uzupełniają białe kwiaty i aromaty wanilii pochodzące z rocznego starzenia w dębie. Usta są pełne, złożone i dobrze rozwinięte, a jabłko i tosty z masłem w niezwykle przyjemny sposób łączą się z kwasowością.

Białe / Wytrawne

DOCa Rioja

51% Viura, 49% Chardonnay

Hiszpania

Decanter
bronze medal
2019

CM Bruxelles
gold medal
2019

Mundus Vini
silver medal
2016

Guía Peñin
89 points
2018

Gran Reserva DOCa Rioja

Manzanos - Gran Reserva DOCa Rioja

Wino z wyszukanej selekcji gron z ponad 50 letnich krzewów, które 3 lata dojrzewało we francuskim i amerykańskim dębie by później leżakować jeszcze 2 lata w butelce.

Wino o barwie czerwonego granatu, a więc z pomarańczowymi, lekko brązowymi odcieniami. W nosie głębokie balsamiczne aromaty dębu, suszonych śliwek, lukrecji, słodkich przypraw, goździków, tytoniu i cedru. W ustach zmysłowe, delikatne aksamitne taniny z harmonijnym ciałem i kwasowość.

Czerwone / Wytrawne

DOCa Rioja

50% Tempranillo, 30% Garnacha, 20% Mazuelo

Hiszpania

Berliner Wein Trophy
gold medal
2018

CM Bruxelles
silver medal
2018

Decanter
bronze medal
2018

Mundus Vini
gold medal
2018

James Suckling
90 points
2018

Guía Peñin
89 points
2018

Crianza DOCa Rioja

Manzanos - Crianza DOCa Rioja

Wino w stylu Crianza z wyszukanej selekcji gron nawet z 50 letnich krzewów, które 18 miesięcy dojrzewało we francuskim i amerykańskim dębie by później leżakować jeszcze 6 miesięcy w butelce.

Wino o intensywnie czerwonej wiśniowej barwie, charakteryzujące się silnymi, złożonymi aromatami z niesamowicie wyczuwalnymi czarnymi owocami, suszonymi śliwkami i lukrecją. Nuty przypraw, runo leśne i mineralne akcenty, harmonijnie buduje dębowe tło. W ustach ujmujące dojrzałe czarne owoce ze zrównoważonymi, dobrze zbudowanymi taninami. Wino rześkie, pikantne z przyjemnie utrzymującym się owocem i żywym finiszem.

Czerwone/ Wytrawne

DOCa Rioja

50% Tempranillo 40% Graciano 10% Garnacha

Hiszpania

CM Bruxelles
gold medal
2019

Decanter
silver medal
2019

Mundus Vini
silver medal
2018

James Suckling
90 points
2018

Guía Peñin
90 points
2017

Reserva DOCa Rioja

Manzanos - Reserva DOCa Rioja

 

Wino z wyszukanej selekcji gron z 40 letnich krzewów, które 2 lata dojrzewało we francuskim i amerykańskim dębie by później leżakować jeszcze rok w butelce.

Wino o klasycznej barwie granatu - czerwonej z odcieniami pomarańczy, lekko brązowe. W nosie głębokie balsamiczne aromaty dębu, suszonych śliwek, lukrecji, słodkich przypraw, goździków, tytoniu i cedru. W ustach zmysłowe, delikatne aksamitne taniny z harmonijnym ciałem i kwasowość.

 

Czerwone/ Wytrawne

DOCa Rioja

50% Tempranillo, 30% Graciano, 20% Garnacha

Hiszpania

 

Decanter
commended
2018

 

 

Mundus Vini
gold medal
2018

 

 

Guía Peñin
88 points
2018