Baglio Gibellina

Projekt Sycylia!

Nasza winnica

Sycylia w rękach rodziny Biscardo o 150-letniej tradycji winiarskiej.

Baglio Gibellina to wyjątkowy projekt rodziny Biscardo o ponad 150-letniej tradycji winiarskiej. Celem, obecnie zarządzających firmą braci Maurizio i Martino Biscardo było stworzenie marki, która byłaby hołdem dla słynnej Sycylii, na której ziemiach od wieków powstają wina. Wyspa słynąca z gorącego klimatu o delikatnych zimach w niezwykłym klimacie śródziemnomorskim daje jedyne w swoim rodzaju warunki do uprawy winorośli. Wina tworzone we współpracy z winnicą Salemi, niezwykle dobrze oddają terroir tych ziem, co potwierdzają międzynarodowe nagrody. W Baglio Gibellina koncentrują się na charakterystycznych dla regionu szczepach – Nero d’Avola, Frappato, Zibibbo i Grillo, które uzupełniają francuskie klasyki – Syrah i Chardonnay.

Nasze wina

BAGLIO GIBELLINA

Agricoltura Siciliana

„Notturno” Zibibbo-Chardonnay IGT Terre Siciliane

"Notturno" Zibibbo-Chardonnay

IGT Terre Siciliane

Blend lokalnego Zibibbo ze słynnym Chardonnay powstaje z win zbieranych o Wschodzie Słońca, które od razu trafiają do delikatnego prasowania i fermentacji w temp. 15°C, unikając przez to kontaktu ze skórką. Na koniec poddane jest leżakowaniu aby nadać mu szlachetności.

Wino o złotym kolorze przypomina brzoskwinie, melona i cytrusy, które okalają kwiatowe aromaty. W smaku świeże, eleganckie i harmonijne.

Białe / Wytrawne

IGT Terre Siciliane

Zibibbo, Chardonnay

13

Włochy, Sycylia

„Passimiento” Syrah BIO IGT Terre Siciliane

"Passimiento" Syrah BIO

IGT Terre Siciliane

Francuskie Syrah w sycylijskim wydaniu z ekologicznych upraw. Winogrona pochodzą z wczesnych zbiorów, aby wydobyć z nich ich młodą świeżość. Grona są delikatnie prasowane, a następnie poddane powolnej fermentacji w kontrolowanej temperaturze i kilkumiesięcznemu dojrzewaniu w stalowych zbiornikach.

Wino o intensywnie czerwonej barwie pokazuje charakterystyczny bukiet czarnych owoców, w którym jeżyny łączą się z ciemnymi śliwkami i wiśniami. Pełne w swej ciepłej owocowości, która harmonijnie łączy się z delikatną kwasowością oraz gładkimi, eleganckimi taninami.

Czerwone / Wytrawne

IGT Terre Sicilane

Syrah

BIO (UE cert.)

13,5

Włochy, Sycylia

Decanter
Bronze Medal

Berliner Wein Trophy
Gold Medal

Zibibbo Vendemmia Tardiva „Passimiento” IGT Terre Siciliane

Zibibbo Vendemmia Tardiva "Passimiento"

IGT Terre Siciliane

Zibibbo znane jako “muskat aleksandryjski” to jedna z najważniejszych odmian wśród muskatów. Ta sycylijska propozycja to naturalnie słodkie, białe wino powstające w czasie późnych zbiorów z gron suszonych w najbardziej zgodny z naturą sposób, a więc na krzewach. Poddane maceracji na zimno, powolnej fermentacji zatrzymywanej w sposób naturalny oraz miesięcznemu leżakowaniu w butelce.

Wino ma przyciągającą bursztynowo złotą barwę. Bogaty bukiet prezentuje nam dojrzałe żółte pestkowe owoce i cytrusy w miodzie, które w ujmujący sposób przenikają białe kwiaty. W ustach niezwykłe ciepło palety oddającej pełnię aromatów oraz kremowość, a nawet lepkość nadające imponującej elegancji i długości.

Białe / Słodkie

IGT Terre Siciliane

Zibibbo

13,5

Włochy, Sycylia

Decanter
Bronze Medal

IWC
Silver Medal

Mundus Vini
Gold Medal

„Passimento” Nero d’Avola-Frappato DOC Sicilia

"Passimento" Nero d'Avola-Frappato

DOC Sicilia

Klasyk regionu z charakterystycznych dla niego winogron ze starych krzewów. Grona Frappato pochodzą z wczesnych zbiorów i fermentują w małych stalowych zbiornikach aby nadawać świeżości. Nero d'Avola poddaje się przede wszystkim procesowi naturalnego podsuszania na krzewach i kilkumiesięcznej zimnej fermentacji w stalowych zbiornikach, które odpowiadają za wyjątkową słodycz.

Wino o intensywnie rubinowej barwie prezentuje intensywny bukiet ciemnych wiśni z nutami suszonych truskawek i owoców granata. Paleta w całej swojej krasie wypełnia usta owocową słodyczą, która w harmonii współgra z delikatnie zaznaczoną kwasowością i eleganckimi, delikatnymi taninami.

Czerwone / Wytrawne

DOC Sicilia

70% Nero D’Avola, 30% Frappato

13,5

Włochy, Sycylia

Asia Wine Trophy
Gold Medal

Berliner Wein Trophy
Gold Medal

Cathay Pacific IWSC
Bronze Medal

Decanter
Bronze Medal

IWC
Bronze Medal

Mundus Vini
Gold Medal

SOGNO DEL SUD

Vino Biologico

Grillo BIO DOC Sicilia

Sogno del Sud

Grillo BIO DOC Sicilia

Biały klasyk z Sycylii w czystej postaci, a więc poddany fermentacji i dojrzewaniu przez kilka miesięcy w stalowych zbiornikach.

Wino o słomkowym kolorze prezentuje bukiet egzotycznych owoców urozmaiconych nutami przypraw. W smaku świeże i przyjemnie delikatne, dobrze zbalansowane, długo utrzymujące się na języku.

Czerwone / Wytrawne

DOC Sicilia

100% Grillo

BIO (UE cert.)

12,5

Włochy, Sycylia

Mundus Vini
Gold Medal

Nero d’Avola BIO DOC Sicilia

Sogno del Sud

Nero d'Avola BIO DOC Sicilia

Król sycylijskich winogron z ekologicznych upraw w czystej postaci, a więc poddany fermentacji i dojrzewaniu przez kilka miesięcy w stalowych zbiornikach.

Wino o głębokiej rubinowej barwie, bogate w aromaty czerwonych owoców, głównie wiśni z przenikającymi poziomkami i granatem, którym towarzyszą fiołki i korzenne nuty. Usta spójne z nosem przedstawiają hojną owocowość w harmonii z miękkimi słodkimi taninami i kwasowością.

Czerwone / Wytrawne

DOC Sicilia

100% Nero D’Avola

BIO (UE cert.)

13

Włochy, Sycylia

Decanter
Bronze Medal

IWC
Commended